Greitieji kreditai – pavojai ir nauda

Greitųjų kreditų bendrovės teigia kad gali skubiai pagelbėti, jeigu jums pristigo pinigų, pritrūko iki algos ar bendrai reikia greitai gauti mažą arba vidutinę sumą pinigų. Šios paslaugos pateikiamos kaip tinkamiausia išeitis iš pačios kebliausios finansinės situacijos. Tačiau ar tikrai tai visada tiesa?

Greitieji kreditai ir jų pavojus

Nuo 2011 m. balandžio mėnesio įsigalioji įstatymas, skirtas būtent greitųjų kreditų pažabojimui. Dienraštyje 15min.lt pateikiamas straipsnis apie tai, kaip 19 metų moksleivis Paulius be jokio vargo ir kliūčių sugebėjo gauti paskolą iš greitųjų kreditų bendrovės:

Greitųjų paskolų bendrovės turi atidžiai tikrinti, kiek jų klientai turi turto ar gauna pajamų, ir nuspręsti, ar skolininkai galės grąžinti kreditą. Tačiau iš tiesų kažin ar tai daro. Mokus kreditų dalintojams pasirodė vienoje iš sostinės mokyklų besimokantis devyniolikametis Paulius (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi, – aut.). Jo motina Dangira „15min“ pasakojo tik atsitiktinai sužinojusi, kad jos atžala prieš porą savaičių nusprendė paimti porą greitųjų paskolų. Anot moters, įmonė „SMSCredit.lt“ moksleiviui sutiko duoti 300 Lt, o bendrovė „Nordecum“, turinti tinklalapį „SMSpinigai.lt“, – 700 Lt dydžio kreditus.

Straipsnyje pasakojama istorija, kai net motinai apmokėjus sūnaus paimtus kreditus sūnui buvo siūloma pasimti dar didesnį kreditą ir jau be jokio patvirtinimo – sms žinute. Visą straipsnio tekstą skaitykite interneto dienraštyje 15min.lt.

Kodėl tai apsimoka kreditų bendrovėms? Nes suteikus kreditą jaunam žmogui jis vistiek turės jį gražinti, anksčiau at vėliau toks žmogus uždirbs turtą, gaus atlyginimą ir tada pas skolininką užsuks anstoliai, atsimti „greitojo kredito“. Greitųjų kreditų įmonė praktiškai nerizikuoja.

Iš kitos pusės, jeigu skolinatės – skolinkitės atsakingai ir įvertinkite savo galimybes. Jeigu negalėsite gražinti paskolos ir nesate susiplanavę išlaidų – geriau nesiskolinkite. Greitieji kreditai gali būti kaip savotiškas narkotikas – jeigu nevartosite atsakingai, tai priprasite.

Kategorijos: Naujienos | Žymos: , , , .

1 komentaras

  1. Atgalinis pranešimas: Kreditas visą parą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *